4 sposoby na dopasowanie wielkich pomysłów projektowych do małego biura domowego

Każdy, kto pracuje w domu, wie, jak czasami może to być stresujące. Próba skupienia się na zadaniu podczas ciągłego bombardowania różnymi rozrywkami może praktycznie uniemożliwić prawidłowe wykonywanie pracy. Dlatego ostatnio rośnie popularność biur domowych. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że bez odpowiedniego otoczenia, które zmotywuje ich do pełnego zaangażowania się w pracę, wykonanie wszystkiego, czego się od nich oczekuje, może stać się dużym wyzwaniem. Dlatego coraz więcej osób zwraca się w kierunku łączenia pięknych centrów kreatywności.

Jednak ci, którzy borykają się z brakiem miejsca, mogą uznać zadanie stworzenia domowego biura za nie lada wyzwanie. Mając to na uwadze, oto kilka interesujących sposobów na dopasowanie pięknych, dużych pomysłów projektowych do niezbyt przestronnego domowego biura.

Spraw, aby pokój gościnny służył dwóm celom

Faktem jest, że często nasze pokoje gościnne z czasem stają się zaimprowizowaną powierzchnią magazynową. Po prostu dlatego, że większość z nas nie przyjmuje gości tak często, jak myśleliśmy, że powoli zapełniamy tę przestrzeń rzeczami, których nie używamy na co dzień. Jeśli więc tak jest w twoim przypadku, powinieneś uporządkować ten obszar i sprawić, by służył dwóm celom, przekształcając go w osobiste biuro domowe.

Sztuczka polega jednak na tym, aby unikać umieszczania biurka tuż obok łóżka lub przodem do niego, ponieważ może to naprawdę zmniejszyć wydajność. Po prostu dodaj małe biurko i eleganckie krzesło, które pasują do ogólnego projektu i klimatu przestrzeni. W ten sposób, gdy faktycznie przebywają goście, możesz po prostu usunąć komputer i ponownie sprawić, że pokój stanie się wyłącznie pokojem gościnnym.

Myśl poza czterema ścianami

Następną rzeczą, o której ludzie zwykle zapominają, jest to, że biuro domowe w rzeczywistości nie musi znajdować się w pokoju jako takim. Wystarczy po prostu znaleźć zakamarek w swoim domu i wypełnić go całym niezbędnym sprzętem. Oprócz wygodnego biurka i krzesła, warto pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu, takim jak schowek. Teraz, jeśli zdecydowałeś się na przykład ustawić stanowisko pracy pod schodami, możesz wyposażyć je w poręczne biurko narożne i zdecydować się na mobilny postument jako rozwiązanie do przechowywania, abyś mógł go przenieść, gdy tylko będziesz. skończyłeś swoją pracę.

Obecnie można znaleźć witryny internetowe, na których można znaleźć wszystkie te elementy i wszystko, czego możesz potrzebować w swoim domowym biurze. Sprawdź je, znajdź rzeczy, których będziesz potrzebować w swoim biurze i zamów wszystko jednym kliknięciem przycisku.

Stwórz strefę pracy w dowolnym miejscu w domu

Jak wspomniano wcześniej, naprawdę nie musisz szukać pokoju, w którym możesz urządzić swoje domowe biuro – po prostu musisz znaleźć wystarczająco cichy zakątek, abyś mógł skupić się na pracy. Tę strefę roboczą można stworzyć praktycznie w każdym pomieszczeniu, jednak warto unikać ustawiania jej w sypialni, ponieważ obecność technologii w sypialni może naprawdę utrudnić jakość snu.

Na przykład możesz umieścić biurko w salonie za kanapą. To świetny pomysł dla wszystkich mam pracujących w domu, ponieważ w ten sposób mogą mieć oko na swoje dzieci, a jednocześnie wykonywać pracę na cały dzień. Inną alternatywą byłoby stworzenie miejsca do pracy w kuchni – to może być nawet lepsza opcja, ponieważ kuchnie są zwykle znacznie mniej ruchliwe niż pokoje dzienne.

Połącz swoje domowe biuro z resztą na otwartym planie

Jeśli Twoja przestrzeń życiowa ma otwarty plan piętra i jest to jedyna przestrzeń, w której masz wystarczająco dużo miejsca na domowe biuro, możesz albo dopasować to centrum produktywności do reszty projektu, albo możesz spróbować, aby było tak płynne jak możliwe.

Na przykład, jeśli chcesz zaimplementować stację roboczą w swoim otwartym planie, ale niekoniecznie chcesz, aby szczególnie się wyróżniała, możesz dodać szklany stół jako biurko i krzesło z kutego żelaza, które w zasadzie „ znikają ”w przestrzeni, gdy nie są używane.

Wszystkie te pomysły gwarantują dobrze zorganizowane centrum kreatywności, które zwiększy Twoją produktywność i pozwoli Ci skupić się na wykonywanej pracy bez konieczności tworzenia zbyt dużej przestrzeni, czasu i pieniędzy.