Jak zrobić podświetlaną ramkę z własnym napisem?

Nowe dodatki na biurku lub szafce to dla nas ogromna radość. Ten poradnik pokaże Ci jak samemu je wykonać. Co ważne by je stworzyć nie potrzeba ani dużych pieniędzy, ani wiele czasu. Dzięki nam dowiesz się, w jaki sposób ze zwykłej ramki na zdjęcia zrobić taką z grafiką i podświetleniem. Nie czekaj dłużej, stwórz własną ekspozycję pokoju, która zachwyci każdego!

To będzie zadanie kreatywne. Pamiętaj o tym, że ramka wykonana ramka może być trafionym prezentem lub dodatkiem do niego. Aby, ją zrobić potrzebujesz:
– ramki Ribba z Ikei — koszt to około 40 zł,
– arkusza kalki technicznej a4,
– komputera z drukarką,
– 40 lampek LED — koszt to około 9 zł,
– dwustronnie klejonych znaczków.

Przestrzenna ramka ma wiele zastosowań. Każdy obrazek wygląda w niej ładnie. Poniżej zaprezentujemy kilka wskazówek. Dowiesz się z nich, w jaki sposób umieścić w niej swój piaskowy odcisk ręki. A o nim samym opowiemy w kolejnym artykule.

Tymczasem, by wykonać naszą podświetlaną ramkę wykonaj kilka niezbędnych kroków:
1. Jeśli przygotowałeś już wszystkie niezbędne materiały, włącz komputer i stwórz prostą grafikę, która będzie podświetlana. Może być to zarówno motto, jak i pojedynczy napis stworzony za pomocą darmowego programu Canva lub kształt, który najlepiej do Ciebie pasuje.
2. Gdy ukończysz projekt, wydrukuj grafikę na kalce technicznej.
3. W kolejnym kroku dotnij arkusz, tak, by pasował do wielkości ramki i umieść kalkę wewnątrz.
4. Gdy to zrobisz, przyklej kable oświetlenia LED wewnątrz, używając dwustronnych klejonych znaczków. Skorzystaj z otworu w ramce i przeprowadź przez niego kabel.
5. Zasilacz przyklej na tylnej ścianie za pomocą taśmy dwustronnej.

Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, warto, zamiast lampek LED zamontować wewnątrz taśmę LED-ową, do której możesz dołączyć sterownik światła. To rozwiązanie sprawi, że Twój projekt z jednej strony zyska uznanie w oczach innych, a z drugiej strony umożliwi Ci sterowanie światłem za pomocą smartfona. Rozważ naszą propozycję, ponieważ taka podświetlana ramka wyróżni Cię.
Jeśli wykonałeś wszystkie kroki, ozdobna ramka jest już gotowa i powinna działać bez zarzutu. Postaw ją na biurku i pozwól podziwiać innym.