Donice led

Donice LED z podświetleniem to gadżet wykorzystywany do aranżacji wnętrza, który pojawił się na rynku już trzy lata temu, jednak w naszym kraju stosunkowo niedawno. Donice zasilane są światłem ledowym, pochodzącym z energooszczędnych diod ledowych, można je zatem wykorzystać do dekorowania pomieszczeń zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych.

To prawda, że w przypadku aranżacji mieszkania, domu, czy też ogrodu ludzie zaczynają szukać coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań. W dzisiejszych czasach, wśród natłoku mnóstwa niesamowitych gadżetów bardzo ciężko kogokolwiek zaskoczyć. I tutaj właśnie pojawiają się one: donice LED, które oświetlane czystym i energooszczędnym światłem, w dość nietypowy i zarazem efektowny sposób rozświetlą przestrzeń w której się znajdują.
Donice LED można wykorzystać jako ozdoba do pokoju, salonu, lub też ogrodu i tarasu. Wyróżniamy donice z funkcją światła, jak i bez.

Donice LED dostępne są aż w szesnastu kolorach. Oprócz tego niektóre modele posiadają zmienne kolory, dzięki czemu w chwili gdy na przykład postanowimy zmienić kolor ściany w danym pomieszczeniu, wtedy za pomocą niewielkiego, bezprzewodowego pilota od razu zmienimy również i kolor donicy – tak, aby wszystko do siebie pasowało. To bardzo istotny szczegół dla tych, którzy dość często zmieniają aranżacje w swoich domach i mieszkaniach.
Warto również wspomnieć, że podświetlane donice posiadają wewnętrzny wkład i z powodzeniem można w nich umieścić plastikową doniczkę z żywą rośliną, a to z pewnością ucieszy wszelkich miłośników roślin doniczkowych.

Oprócz tego donice wykonane są z bardzo trwałego i dobrego jakościowo polietylenu, który z kolei jest odporny na wszelkiego rodzaju zarysowania oraz warunki atmosferyczne (mróz, deszcz, nasłonecznienie) – w przypadku gdybyśmy na przykład chcieli umieścić donicę na tarasie albo w ogrodzie.
Mi osobiście spodobało się to, że donica wyposażona jest w 3 metrowy kabel w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Ja wybrałam ten biały, ponieważ na moim białym gresie, którym z kolei mam obłożone wszystkie podłogi w moim mieszkaniu jest on praktycznie niewidoczny.
A Wy co sądzicie o takich donicach? Wykorzystalibyście je raczej jako ozdobę w mieszkaniu, czy raczej jako lampę?