Na jakiej wysokości zawiesić lampy w jadalni?

Na jakiej wysokości powinienem zawisnąć żyrandol pod sufitem, nad jadalnianym stołem? Szybka odpowiedź brzmi: to zależy – głównie od osobistego stylu. Mamy kilka zasad, których zwykle przestrzegamy, jeśli chodzi o instalowanie żyrandoli i lamp wiszących, które naszym zdaniem sprawdzają się najlepiej. Najpierw musisz określić całkowitą długość swojej przestrzeni. Aby to zrobić, zalecamy zawieszenie balonu na sznurku pod sufitem. Umożliwi to ocenę wysokości pod różnymi kątami wraz z efektem wizualnym.

Oświetlenie nad stół – o czym pamiętać?

Po ustaleniu całkowitej długości, jaką ma mieć lampa, musisz ustalić czy żyrandol ma klosz, czy też należy go kupić osobno. Jeśli klosz jest dołączony, możesz po prostu wprowadzić żądaną długość całkowitą na stronie produktu oświetleniowego przed złożeniem zamówienia. Jeśli klosz nie jest dołączony, możesz obliczyć potrzebną długość oprawy, odejmując wysokość wybranego klosza od długości całkowitej. Zapewni to długość potrzebną do zamówienia oprawy.
Dwa typowe miejsca na lampy wiszące czy żyrandole znajdują się w jadalni lub nad wyspą kuchenną. W przypadku lamp wiszących nad wyspą kuchenną należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Czy Twoje lampy będą służyć jako oświetlenie akcentujące, czy też zapewnią ogólne światło w kuchni? Jak wysokie są osoby w Twoim gospodarstwie domowym?
Idealnie byłoby, gdyby spód cienia nie wisiał niżej niż najwyższa osoba w Twoim domu. Generalnie będziesz potrzebować przynajmniej kilkadziesiąt centymetrów odstępu między powierzchnią a dołem urządzeń. Małe wyspy zwykle dobrze sobie radzą z jednym dużym lub dwoma średnimi lampami, podczas gdy większe wyspy mogą obsługiwać dwa większe lub trzy średniej wielkości lampy wiszące. W przypadku zawieszania wielu zawieszek zalecamy rozmieszczenie ich w mniejszych odstępach.

Lampy do jadalni czyli nowoczesne i funkcjonalne oświetlenie

Jeśli chodzi o stół jadalny, najważniejsza jest estetyka i poziom formalności, jaki chcesz mieć w jadalni. Tradycyjnie bardziej formalne jadalnie mają niższe wiszące oprawy oświetleniowe. Ogólną praktyczną zasadą jest powieszenie urządzenia nad stołem lub kilkadziesiąt centymetrów nad podłogą. Jednak wszystkie zasady są po to, by je łamać, a niektórzy uważają, że jest to zbyt niskie, aby przypadkowo się bawić. Aby uzyskać bardziej nowoczesny lub wyluzowany charakter, możesz nieco je unieść i powiesić lampy nad podłogą tak, jak będzie nam to najbardziej pasowało. Lampy do jadalni czyli nowoczesne i funkcjonalne oświetlenie można konfigurować praktycznie do woli.